O nosaté čarodějnici

29. ledna 2011 v 14:06 | matyldakr |  Pohádky

Laďka Kozderková v titulní roli poťouchlé čarodějky napravuje domýšlivého mládence (1984). Dále hrají: O. Havelka, S. Zázvorková, T. Pokorná, J. Větrovec, Z. Hadrbolcová, M. Stropnický, R. Skamene, K. Augusta a další. Scénář podle W. Hauffa napsala K. Kuršová. Kamera F. Němec. Režie J. Pokorná


Na jednom trhu prodávala zelinářka. Měla jediného syna Jakuba a tak se v něm jen viděla. I Jakub se sám sobě líbil a měl rád lidi s hezkou tváří - jako byl on. Takže mu poněkud vadilo, když k zelinářskému stánku jednou přišla podivínská žena a začala svůj dlouhý a šeredný nos všude strkat. Kdyby ovšem věděl, že to není obyčejná žena, ale zkušená a poněkud zlomyslná čarodějnice, mnohá trápení by si ušetřil. Čarodějnice Jakuba za jeho domýšlivost pěkně potrestala.
Jak se z namyšleného panáka stal obětavý a skromný mladík, který si nakonec našel tu pravou nevěstu, dozvíte se v pohádce, kterou podle literární předlohy Wilhelma Hauffa O trpaslíku Nosovi napsala K. Kuršová. Do titulní role rozmarné čarodějnice obsadila režisérka J. Pokorná Laďku Kozderkovou.

O nosaté čarodějnici
O nosaté čarodějnici
O nosaté čarodějnici
O nosaté čarodějnici
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Daisypath Happy Birthday tickers